kampanya
What are the tips of buying high quality linens and sheets?

What are the tips of buying high quality linens and sheets?

Author: Seramoda Number Of Readings: 1058 Yayınlanma Tarihi 10 Aug 2018 Yorum: 0

 Ortalama olarak, hayatımızın üçte birini uykuda geçiririz, bu da uykuyu  maksimum konfor ve stilde yakalamanız gerektiği anlamına gelir.


Yataklar aslında iki amaca hizmet eder; yatak odanızın genel estetiğinde büyük bir rol oynar, ayrıca uzun bir günün sonunda beklediğiniz davet edici bir rahatlatıcı koza oluşturabilir ve alarmınız çaldığında asla çıkmak istemezsiniz!


Yatak odanızda çok önemli bir rol oynadığı düşünüldüğünde bu, üzerinde cimrilik yapılması gereken bir satın alma değildir. Yüksek kaliteli, lüks yatak çarşafları, kendileri için on kat ödeyecek bir yatırımdır. Ancak, elyaf, kaplama, tasarım ve elbette iplik sayısı açısından sunulan geniş seçenek yelpazesi göz önünde bulundurulduğunda, en iyi seçenek için biraz zorlanabilirsiniz.


Hayatı kolaylaştırmak ve daha iyi uyuyabilmek için, yüksek kaliteli nevresim ve çarşaflar için alışveriş yapmadan önce bilmeniz gereken her şeyi kapsayan , bu  alıcı kılavuzunu  derledik.
İPLİK TİPİ


Spesifikasyonlar açısından, yüksek kaliteli yatak örtüleri peşindeyseniz uzun bir elyaf aramalısınız. Eğer bir şey % 100 pamuktan oluşuyorsa, tipik olarak yüksek pamuklu, iyi bir değerdir, ancak kısa lif uzunluğu sayesinde kaba hissetme olasılığı daha yüksektir.


Keten ve bambu lifleri yalıtım faydaları için bilinir, sizi yaz akşamlarında serin tutar ve kışın da sıcaktır. Bir pamuk-polyester karışımından (ütüleme derdinden kurtulabilirsiniz) sonra polyester elemanını % 10'un altında tutmaya çalışın, aksi takdirde yumuşaklık ve yalıtım avantajlarını kaybedersiniz.


Kaliteyi daha fazla deşifre etmek için iplik numaralarını kullanabilirsiniz. Basitçe ifade edersek, iplik sayısı kumaşın bir santimetre karesine dokunmuş iplik sayısını ifade eder.  Daha sık kumaşların kalın ve ağır olacağını, kış ayları için için daha uygun olacağını aklınızdan çıkarmayın.


DOKUMA


Farklı örgü türleri farklı özelliklere sahiptir ve bu nedenle kullanılan örgü tipi, yatak çarşaflarınızın yumuşaklığını ve hissini etkiler. Ölçeğin alt ucunda standart bir örgü, eşit sayıda dikey ve yatay ipliğe sahiptir ve çoğu zaman ambalaj üzerinde reklamı yapılmaz.


Perkal (sık dokuma kumaş), ince bir doku ve kaplamaoluşturmak için liflerin sıkı bir şekilde dokunulduğu düz örgü bir kumaştır.Sonuç, her iki tarafta da aynı hissi veren daha canlı, daha serin ve daha lüksbir kumaştır, bu yüzden kaliteli seçim için iyi bir kriterdir.


Saten örgüleri yumuşaklık açısından bir sonraki adımdır. Bir saten örgüsünün yapısı nedeniyle, sonuç çok yumuşak, yumuşak ve parlaktır.Bununla birlikte, örgü, perkal yatak takımlarını imal etmek için kullanılan bir-alt-bir-üst dokuma yapısı kadar dayanıklı değildir.


NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

  • Kumaş kalitesi, hem sağlık hem de uzun süreli kullanılması bakımından önem taşımaktadır. Kumaş türlerinde santimetrekarede kullanılan iplik tel sayısına dikkat edilmelidir. Daha çok iplik sayısı, kumaşın daha dayanıklı olmasının yanında daha yumuşak olmasını da sağlamaktadır.
  • Yaz aylarında daha rahat edeceğiniz nevresim takımları pamuk saten ve bambu kumaştan üretilenlerdir.
  • Kaygan ve narin yapısı ile kullanım zorluğu yaşattığından, gösterişli olmasına rağmen,ipek saten nevresim takımları çok tercih edilmeyebiliyor.
  • Sıcak yaz ayları için ince ve nemi emen kumaşlardan üretilen nevresim takımları size konforlu uykular sağlayacaktır.
  • Pamuk kumaşlar, yüksek ısıda yıkanırsa çekme yapabilir. Yüksek ısıda yıkama, kumaşın yıpranmasına da sebep olur. Genel olarak ideal yıkama sıcaklığı 40 derecedir. Yıkama talimatlarına uyulması da kumaş sağlığı için önemlidir.
  • Moda renklerde olmasından ziyade, renklerinin solmayacak şekilde kaliteli malzemeden üretilmiş olması aranmalıdır.
  • Aldığınız ürünün yastık ve yorgan ölçülerine mutlaka dikkat edin.


Comments
Commnent